3krát na Sněžku a lanovkou dolu!

Uběhnutá vzdálenost 28 km a nastoupáno 2152 m.

Třikrát na Sněžku na jeden zátah.?

Když jsme byli s Dančou v pondělí na výšlapu na ?Sněžku, kdy nám počasí opravdu přálo, potkali jsme jednoho ?‍♀️běžce, který nás míjel kousek před vrcholkem. V duchu jsem mu dost záviděl, že si tak nádhernou trať mohl vyběhnout. A nahrála mi shoda náhod, že rodinka musela jet na víkend do Ostravy a já musel zůstat „bohužel?“ doma.

Tak proč tuto chvilku nevyužít, že❓

Jenže to bych nebyl já a kvůli jednomu výběhu bych určitě nejel přes 2️⃣0️⃣0️⃣ km. Proto můj cíl byl vyběhnout Sněžku 3️⃣ *, a to z různých stran. Podle map to ukazovalo 33 km a 2152 m stoupání. Nicméně se našli další dva blázni, kteří mi jeli jako podpora (Roman s Martinou), kterým moc děkuji, že si našli čas a strávili celý den na hřebenech.

Chtěl jsem odstartovat kolem 9:00 z Pece pod Sněžkou, a proto jsme museli vyrazit už v 6:00 ze Slaného. Po příjezdu do Pece jsem se s Romanem a Martinou rozloučil a už jsme komunikovali pouze přes mobil, abychom věděli, jak na tom jsme. První výběh byl naprosto boží, běžel jsem po modré trase až na úplný ?vrchol. ?Lidí bylo opravdu málo, takže se běželo skvěle a až na cca 100 m jsem jí vyběhl celou. Udělal jsem fotku a běžel jsem dolů na polskou stranu po červené trase.

Opravdu nádherná trasa, kde jsem si hrál s každým kamenem a každý krok jsem si maximálně užíval, bohužel jsem se nemohl kochat krásným ? výhledem, protože to bylo opravdu o život. Nárazy dávali ?stehnům fakt záhul a po doběhnutí dolů jsem dost cítil nohy, měl jsem něco kolem 11 km. Ale nebyl čas odpočívat, takže otočka a hned běh zpět na vrchol. ☀️Sluníčko už začalo dost hřát a teplota přesahovala přes ?30°. Vzduch se nehnul, takže se běželo o dost hůř. Cítil jsem už nedostatek energie a nohy už nebyly tak jisté jako ráno. Výběh byl do tři čtvrtě červené trasy a pak jsem už musel přejít do rychlejší chůze z důvodu většího počtu lidí a navíc už nebyla taková jistota. U polské „boudy“ jsem opět přešel do běhu a vyběhl jsem si jí opět až na vrchol, kde jsem si musel koupit Pepsi a nealko pivo?, abych doplnil nějakou tu ?energii. Moc jsem si neodpočinul, protože jsem nechtěl, aby mi úplně ztuhly nohy a raději jsem běžel zas dolů, kde jsem popletl trasu a musel jsem se cca 500 m vracet zpět, což mě trošku psychicky sejmulo, protože těch 500 m je vždy nejhorších na vyběhnutí. Nicméně jsem se nechtěl vzdát a běžel jsem dolů po hřebenech, kde už bylo moc lidí a byl to běh neběh, neustále uhýbání. Povrch, po kterém jsem běžel, byl dost nerovný a kamenitý, a to na unavené nohy bylo opravdu dost náročné, ale zakopl jsem jen dvakrát? . Pak nastal velký sešup, kde už jsem kombinoval běh s chůzí, protože už jsem se necítil jistý a nechtěl jsem spadnout na ostré kameny. Doběhl jsem až dolů. Únava byla opravdu velká ☀️slunce pralo a já jsem věděl, že nahoru to půjde těžce. Běh už byl indiánský. Cca 1 km od vrcholku ale nastalo to, čehož jsem se bál celý den, a to křeče, které jsem dostal do obou vnitřních stehen. Takže jsem nemohl zvednout nohu a vyšlápnout schod, aniž bych sebou netřískl, bylo to těžší a těžší. Musel jsem se zastavit a pokoušel jsem se to protáhnout, bohužel jsem už neměl nic na křeče a věděl jsem, že sejít dolů by bylo opravdu obtížné. Fyzicky jsem byl naprosto v pořádku, ale křečím prostě nejde poroučet a určitě mi dá za pravdu každý sportující člověk, že kdy jsou křeče, neuděláte nic. Bohužel jsem se musel potupně dobelhat na vrchol k lanovce a zaplatit si cestu dolů?. Byla to moje první jízda lanovkou a neuvěříte, jak jsem se cítil ?. I když jsem Sněžku zdolal 3️⃣ * a byl jsem spokojen, třetí seběhnutí, které mělo být už na pohodu, jsem prostě nezvadnul. Snad příště.

Nákupní košík
Přejít nahoru